הרגולציה כמנוע לשיפור עסקי

By ירון סטיל

matrix

הרגולציה משנה את אופן הטיפול בנתונים ובמידע עסקי. תקנות וחוקים הבאים לסגור פרצות המתגלות פעם אחר פעם, מחייבים לשמור יותר ויותר נתונים – לטווחים ארוכים יותר ויותר. מאגרי נתונים אלו, הנולדים על מנת לציית להוראות התקינה והחקיקה – יוצרים הזדמנויות עסקיות חדשות. מהרגע שבו הנתונים נאספים ונשמרים בארגון גדלה גם הכדאיות בניתוח שיטתי שלהם כדי לשפר את תהליכי העבודה ואת התובנה העסקית הכוללת.

בתחום הבנקאות, למשל, כשמאחדים נתונים המסכמים את מצבו של לקוח כצרכן של מגוון רחב של מוצרים בנקאיים הנמצאים במערכות שונות – יכולה להיוולד תובנה חדשה לגבי תמונת המצב הכוללת של הלקוח מול הבנק.

הבנת המקורות השונים, והצורך לשמור ולעקוב אחר מקורות המידע בהתאם לרגולציה המתעדכנת תדירות, יכולה להפוך מעול ניהולי – למנוף אפשרי לצמיחה עסקית. בעידן שבו מלמדים מחקרים כי 80% מהפרוייקטים בתחום מערכות המידע נכשלים או חורגים מתקציבם המקורי (בשל היעדר הבנה מספקת של מהות הנתונים והמידע), מולידה הרגולציה סיכוי חדש ואף מהווה תנאי הכרחי לבניית כושר התחרות העסקי.

ההתייחסות לאיכות הנתונים עומדת בליבת התפיסה של יבמ. בניית פרופיל נתונים הכולל ניתוח המקור של כל נתון, הבנת מבנהו, תוכנו ואיכותו מאפשרת לספק מידע עקבי, במתכונת הניתנת לשימוש חוזר, וברמת אמינות גבוהה. תהליך הבטחת איכות הנתונים מתחיל בבניית הפרופיל, ונמשך בסטנדרטיזציה והאחדה שלהם, הצלבת נתונים וניטור איכות שוטף. שרת המידע של יבמ מספק את כל היכולות האלה בחבילה אחת: הביטחון באיכות המידע מאיץ את השלמתם של פרוייקטים הנשענים על נתונים אלה, מצמצם את ההוצאות והמשאבים הנדרשים להקמה ולתפעול שוטף של פרוייקטים המטפלים במידע קריטי – ומבטיח אספקה מתוזמנת היטב של מידע אמין, הנדרש במסגרת התהליכים השונים. מעבר לתמיכה בצורכי המידע של המשתמשים כפי שאלה מוגדרים כיום, מציע שרת המידע של יבמ נתיב פתוח של צמיחה, שינוי גמיש והרחבה עתידיים – ככל שאלה יידרשו עם ההתפתחות וההשתנות בתנאי הסביבה העסקית ובדפוסי הפעילות של הארגון.

matrix1בניית פרופיל המידע על ידי שרת המידע של יבמ מתבצעת באמצעות ניתוח מלא של מערכות המקור המספקות את הנתונים השונים, לרבות ניתוח ברמת הטור הבודד והטבלה, ניתוח מפתחות ראשיים וחיצוניים, ניתוח קשרים וניתוח יתירות נתונים במקורות ההטרוגניים הפזורים ברחבי הארגון. המערכת מציעה יכולות דיווח מקיפות, אבטחה ועמידות גבוהה, תזמון משימות ושליטה מלוח מכוונים ניתן להתאמה אישית, בממשק גראפי מתקדם.

שרת המידע, IBM Information Server מאפשר, בין השאר, להבין טוב יותר את המבנה, התוכן ואיכות הנתונים ממקורות שונים הפזורים ברחבי הארגון. כחלק מחבילת התוכנה הנכללת בפתרון זה נמצא גם, כלי ניתוח ובקרת הנתונים , Infosphere Information Analyzer. כלי זה מבטיח את איכות הנתונים לכל אורך מחזור חיי הפרוייקט – ומצמצם את הסיכון וחוסר הוודאות הנולדים כתוצאה משימוש בנתונים בעייתיים במסגרת התהליכים התפעוליים השוטפים.

ירון סטיל הוא מנהל תחום Information Management בקבוצת התוכנה של יבמ ישראל

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: